• 16 kwietnia 2021

Po pierwsze: odległość od miejsca spotkania Najczęściej podróż biznesowa ma konkretny cel. Będzie to spotkanie, udział w tragach czy konferencjach. Docelowe miejsce jest raczej dobrze znane i można znaleźć je bez większego problemu. Oczywiście wybranie hotelu, który będzie dobrze położony będzie ważną kwestią. Nie zawsze transport publiczny będzie bowiem w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby. W większych miastach baza hotelowa jest lokalizowana właśnie tam, gdzie najczęściej organizuje się biznesowe spotkania.

Po drugie: niezbędne wyposażenie pokoju Dla pojawiających się gości będzie ważne to co znajduje się w hotelu. Dobrze będzie sprawdzać jakie dodatkowe wyposażenie oferuje dane miejsce. Z punktu widzenia biznesowego dobrze będzie dopasować miejsce do pracy, oczywiście dostępny musi być także internet o odpowiedniej prędkości.

Po trzecie: klasa samego hotelu Wyposażenie pokoju zależy od klasy hotelu. Wśród tych, które mają trzy i więcej gwiazdek są takie rzeczy, które będą standardem. Jeśli wybieramy hotel warto sprawdzić jak jest klasyfikowany.

spotkanie biznesowePo czwarte: możliwość dojazdu i parking Jeśli szukamy hotelu dobrze będzie sprawdzić czy mamy tam dostępny parking oraz czy będzie możliwość wygodnego dotarcia do takiego miejsca. W niektórych miejscach może się pojawiać problem z parkingiem, gdy hotel jest przy ulicy, dlatego wtedy warto sprawdzić czy w ogóle będzie gdzie zostawić samochód i czy przypadkiem parking nie będzie mocno kosztowny. Oczywiście przed wyjazdem trzeba sprawdzić jak wygląda dojazd do hotelu, jak można się tam dostać. Jeśli hotel jest w centrum dojazd może być utrudniony, ponieważ nie wszystkie drogi są tam otwarte i mogą się pojawiać problemy z poruszaniem się.

Po piąte: lepiej będzie w sieci W większości dużych miast funkcjonują hotele należące do dużych sieci, które starają się walczyć o gości. W przypadku podróży biznesowych lepiej wybierać właśnie te sieciowe hotele. Chodzi o to, że często będzie można tam uzyskać dodatkowe atrakcyjne propozycje dla stałych gości. Na co dzień mamy możliwość wykorzystania różnorakich kart zniżkowych. Jeśli wyjeżdżamy do różnych miejsc, gdzie mamy hotele należące do sieci można liczyć na rabat sięgający nawet 10%. Tym samym takie hotele będą mocno zyskiwać w stosunku do tych, które nie należą do żadnej sieci.

Top