• 19 października 2021

wakacje dzieci w PolsceZ badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że około połowy polskich dzieci wyjedzie na wypoczynek wakacyjny. Coraz więcej rodzin decyduje się na wyjazdy rodzinne z dziećmi, co stwarza wiele możliwości organizacji czasu i miejsca wypoczynku.

wakacje z dzieckiem w PolsceNajczęściej z małymi dziećmi wybieramy się na wyjazdy krajowe, nad polskie morze lub nad jeziora i przy organizacji takich wyjazdów niechętnie korzystamy z ofert biur podróży. Wiele osób na własną rękę organizuje noclegi i przejazdy, szukając tanich pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, lub też zatrzymuje się u rodziny, która akurat mieszka w ciekawym turystycznie regionie.

Polacy nie są przekonani do noclegów na kempingach czy polach namiotowych, nieważne czy polskich czy zagranicznych, najprawdopodobniej ze względu na kaprysy pogody, które odstraszają od takich pomysłów. Ciekawą modą są też wypoczynki w gospodarstwach agroturystycznych, bardzo często wybieranych przez rodziny z dziećmi. Obecnie takie gospodarstwa to jedyne miejsce, gdzie nasze pociechy mogą zobaczyć żywą krowę, kurę czy świnki, a jednocześnie mamy wysoki komfort pokoi noclegowych i dostęp do dobrodziejstw cywilizacji takich jak tv czy internet.

Jeśli ktoś posiada działkę w atrakcyjnym miejscu, to ma problem wyjazdu na całe wakacje z głowy. Domek na działce nad jeziorem czy blisko morza to oszczędność na kosztach noclegów i możliwość korzystania z uroków przyrody razem z dziećmi nawet przez całe wakacje.

wakacje polskich dzieciCoraz więcej osób decyduje się na wysłanie swojej pociechy na wypoczynek zagraniczny, choć w ogólnym bilansie nie jest to jeszcze wysoki odsetek. Najczęściej wybierane są miejsca w Chorwacji, w Egipcie, w Bułgarii czy w Grecji, czyli tam gdzie mamy gwarantowaną pogodę i ceny nie zwalają z nóg. Z wyjazdem zagranicznym wiążą się długie podróże, więc nie każde dziecko może brać udział w takich wycieczkach.

Inną propozycją są kolonie krajowe, gdzie dojazd jest o wiele krótszy, a ciekawych miejsc do zwiedzania mnóstwo. Dzieci które nie mają możliwości wyjazdu, mogą brać udział w półkolonii czy w zajęciach pod hasłem „Lato w mieście”. Rodzice szukają też możliwości krótkotrwałych wyjazdów np. do zoo, na basen czy parki rozrywki.

Top