• 16 kwietnia 2021

hotel w krakowie dla biznesmenaW momencie, gdy ceny za noclegi w największych miastach na terenie Europy spadają, na terenie Krakowa jest inaczej. Noc spędzona w dawnej stolicy naszego kraju to już koszt średnio nawet 94 Euro. To jednak nadal mniej niż średnia cena pokoju na terenie Europy. Jak więc to wygląda w największych miastach naszego kontynentu?

Podczas gdy średnia cena za nocleg europejskich metropoliach w stosunku do ostatnich miesięcy spadła o 3 procent jednocześnie w Krakowie poszła w gorę już o 10 procent. Średnia cena nocy w naszej metropolii znajduje się w specjalnie przygotowanym serwisie porównującymi ceny noclegów i jest to obecnie 94 Euro. W bieżącym roku jest to najwyższy wynik Krakowa (http://www.conradhotel.pl/pl/konferencje.html). Jest to również jedyne miasto naszego kraju, które w indeksie cen rok w rok się pojawia i mamy tam 50 najbardziej popularnych miast na terenie Europy. Reszta niestety nie znajduje się w tym zestawieniu.

noclegi w krakowieZ analizy wygląda, że obecnie właśnie Kraków jest to najdroższe noclegowe miasto w naszym kraju. Koszt noclegu w ciągu miesiąca poszedł w górę z 85 Euro na 94 Euro. Jeśli sięgniemy do innych źródeł możemy dostać informację o tym, że w innych miastach nie ma takich soków czy spadków. Cena w Gdańsku za noc to średnio 81 Euro i się nie zmienia. Niewielkie wzrosty pojawiły się w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Jeśli chodzi o inne miasta, to średnio w europejskich metropoliach noclegi kosztują 116 Euro to mniej o cztery euro w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jest to pierwszy raz w tym roku, gdy w stosunku miesięcznym ceny idą w dół. Jednak aż 34 miastach mamy taką samą albo niższą cenę niż miesiąc wcześniej. W Mediolanie pokój średnio kosztuje 111 Euro a w Brukseli mamy 96 Euro i są to najniższe ceny w ciągu roku. Cena poszła w górę w Niemczech i to aż o 16% i obecnie nocleg kosztuje tam 119 Euro. Najdroższy będzie Rzym z ceną 155 Euro.

Warto więc zaglądać np. do Internetu i sprawdzać jak ceny w branży hotelowej się obecnie kształtują. Informacje te mogą być ciekawą podpowiedzią, gdzie w danym momencie najlepiej się wybrać, aby nie zbankrutować.

Top