• 16 kwietnia 2021

Hotel, który ma nam do zaoferowania tylko łóżko, w dzisiejszych czasach nie za bardzo znajdzie dla siebie niszę na rynku hotelarskim. Takie hotele też oczywiście istnieją, ale praktycznie zawsze posiadają też w wachlarzu swoich usług inne propozycje skupiające się na zapewnianiu dodatkowych wygód gościom hotelowym lub na oferowaniu im usług nie związanych bezpośrednio z noclegiem.

Usługi dodatkowe

Można powiedzieć, że hotel staje się centrum usług, ponieważ jest w stanie zorganizować dla nas budzenie o określonej godzinie, może załatwić dla nas pranie chemiczne ubrań i ich prasowanie, może zamawiać taksówkę lub nawet zorganizować dla nas bilety na imprezy kulturalne. Możliwości jest bardzo wiele i jeśli musimy kupić prezent dla dzieci czekających w domu, hotele bardzo często umożliwią nam skorzystanie z odpowiednio przygotowanego sklepiku na terenie hotelu.

Usługi hoteli idą dużo dalej, ponieważ większych hotelach pojawiają się baseny, gabinety odnowy biologicznej, kluby nocne, siłownie, fitness i cała masa podobnych przybytków. W hotelu można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny, zorganizować konferencje w specjalnych salach konferencyjnych i w ekspresowym tempie przystrzyc włosy oraz brodę. Absolutnym standardem jest też już dzisiaj dostęp do Internetu w postaci sieci wifi. Goście zazwyczaj nawet o to nie pytają zakładając, że nie będzie z tym problemu.

Wyżywienie

Najważniejsze kwestie zazwyczaj dotyczą wyżywienia. W pokoju może pojawić się specjalny barek, który wypełniony jest przekąskami i napojami. Zazwyczaj wszystkie rzeczy z takiego barku są płatne osobno. Może się też pojawić ekspres do kawy czy czajnik bezprzewodowy z osprzętem, co pozwoli nam na darmowe przygotowanie dla siebie kawy lub herbaty. Jeśli chodzi o posiłki, bar w hotelu i podobne kwestie, hotele zazwyczaj posiadają politykę ogólną związaną z rodzajem hotelu i charakterem naszego pobytu:

- All inclusive – opcja obejmująca wszystkie posiłki i napoje jako elementy nierozłączne z pokojem, więc jeśli płacimy za pokój, wszystko jest do naszej dyspozycji;

- Ultra All inclusive – tak jak wyżej, ale mamy dostęp do propozycji „premium”;

- OV – propozycja szkieletowa, czyli sam nocleg bez możliwości podania posiłków;

- Bed and Breakfast – hotel zapewnia nam nocleg i poranny posiłek w cenie;

- Half i Full Board – w opcji HB otrzymujemy śniadanie I obiadokolacje, a w opcji FB 3 ciepłe posiłki dziennie;

- Self Catering – hotel daje nam dostęp do specjalnego bufetu lub kuchni, gdzie możemy przygotowywać posiłki sami dla siebie bez ograniczeń.

Top