• 26 lutego 2021

Hotel dla rodzinyRodzice z dziećmi to klienci szczególnie mile widziani, nie można jednak nie zgodzić się i z tym, że mamy w ich przypadku do czynienia również z klientami o szczególnych wymaganiach. Nie zawsze zachwycą się designerskim wystrojem wnętrza i znakomicie wyposażonym barkiem, będą jednak przez długie miesiące opowiadać o hotelu, który w restauracji postawił krzesełko do karmienia, a w łazience przewijak. Bardzo często to, czy hotel jest przyjazny rodzinie, czy też nie, może oznaczać być albo nie być obiektu, choć bywa i tak, że jest to czynnik bez znaczenia. Kluczowe znaczenie ma zatem to, do jakiej grupy klientów kierujemy swoją ofertę.

Jeśli hotel ma być postrzegany jako rodzinny, należy mieć na uwadze to, że pewne rozwiązania nie powinny być już udogodnieniami, ale standardem. Organizując pokoje w takim hotelu w pierwszej kolejności należy liczyć się z tym, że rodzice małych dzieci najprawdopodobniej pojawią się w hotelu wyposażeni we własne łóżeczka turystyczne. Owszem, zwalnia to właściciela hotelu z troski o dostawkę, nie można jednak zapominać o tym, że w pokoju powinna być zagospodarowana wystarczająco duża przestrzeń. Dzieci kilkuletnie znakomicie spędzą noc na pełnowymiarowym łóżku, choć dostawka nie jest wcale rozwiązaniem, którym nie warto się zainteresować.

Dostawka jest zresztą nieoceniona w każdym rodzinnym pokoju, pozwala bowiem przekształcić pokój dwuosobowy w taki, który może pomieścić nawet cztery osoby. W takim przypadku warto też zainwestować w wannę w łazience jako alternatywę dla kabiny prysznicowej. Mile widziany jest również przewijak, choć rodzice mogą być zadowoleni również z łóżka. Hotelowa restauracja również jest miejscem mającym duży wpływ na zadowolenie hotelowych gości, nie powinnyśmy więc zapominać o tym, że powinny znaleźć się w niej krzesełka do karmienia.

Hotele z najlepszymi warunkami dla rodzinOczywiście, nie powinny być to rozwiązania przypadkowe, jeszcze przed zakupem warto więc zastanowić się nad tym, na ile są one funkcjonalne. Tak rodziców, jak i dzieci z pewnością ucieszy także obecność różnego rodzaju kącików zabaw. Po raz kolejny warto jednak pamiętać o ogromnym znaczeniu, jaki ma profesjonalizm, stolik i plik kolorowanek nie rozwiązują już bowiem problemu. Dobrze wyposażona przestrzeń do zabawy spodoba się zresztą również rodzicom, którzy w hotelu znajdą odrobinę czasu tylko dla siebie. W cenie jest też elastyczność charakterystyczna dla personelu.

Top