• 13 czerwca 2021

wakacje z dziećmiWynajem apartamentów dla całej rodziny na czas wakacyjnych wojaży, staje się coraz atrakcyjniejszy i ciekawszy. Ta forma noclegu jest szczególnie wybierana przez rodziny z dziećmi, dla których ważne jest aby dzieci znajdowały się w pobliżu, a jednocześnie mieć komfort intymności i możliwość wypoczynku.

apartament dla rodzinyBardzo wiele rodzin z małymi dziećmi wybiera wczasy w kraju, ze względu na krótki czas podróży oraz brak ryzyka w przypadku nagłych chorób czy wypadków, jakie mogą się zdarzyć. Nie trzeba posiadać dodatkowych ubezpieczeń i znać języków obcych, aby korzystać z pomocy medycznej.

Najczęstszymi kierunkami wyjazdów rodzinnych są nadbałtyckie plaże, w tym szczególnie okolice Trójmiasta, Kołobrzegu i Świnoujścia, ale także w regionie Tatr nie brakuje chętnych do wypoczynku. Bardzo często rodzina kilkuosobowa woli wynająć apartament, niż dwa lub trzy pokoje w hotelu, co jest zrozumiałe jeśli przyjrzymy się korzyściom z tego płynącym.

W apartamencie mamy pomieszczenie kuchenne z całym sprzętem AGD, w którym można swobodnie przygotować posiłki, w łazience jest dostępna pralka, a w jadalni można zamówić dodatkowe krzesełko do karmienia, to wszystko znacznie poprawia komfort wyjazdu z dzieckiem, a nie każdy hotel może to zaoferować. Najczęściej wynajmowane są dwu- lub trzypokojowe apartamenty wraz z kuchnią, gdzie przebywa rodzina z jednym lub dwójka dzieci. Apartamenty wielopokojowe wynajmowane są dla rodzin wielopokoleniowych lub dla połączonego wyjazdu dwóch lub więcej rodzin.

animator dla dzieciCeny różnią się od siebie w zależności od regionu, standardu apartamentu oraz terminu rezerwacji. Przy kompleksie w którym znajduje się apartament, bardzo często do dyspozycji gości są sale zabaw, place zabaw czy nawet baseny. W Polsce pojawiły się już parki wakacyjne, czyli miejsca w których znajdują się budynki z apartamentami przeznaczonymi dla wieloosobowych rodzin. W takich miejscach jest zorganizowane zaplecze hotelowe, restauracyjne i szereg atrakcji zapewniających rozrywkę dla wszystkich wypoczywających.

Wiele rodzin szukając ofert wakacyjnych, zwraca szczególną uwagę na to czy są organizowane dla dzieci zajęcia z animatorami zabaw, ponieważ w takim przypadku można zostawić dzieci pod fachową opieką i mieć chwilę dla siebie.

Top