• 23 czerwca 2024

Nie da się ukryć, że zaręczyny są bardzo wyjątkowym dniem dla każdej z par. Jest to w zasadzie pierwsze prawdziwe pokazanie chęci spędzenia z kimś reszty swojego życia oraz bezsprzeczna deklaracja miłości. Każdy ten dzień chce zapamiętać jak najlepiej, a jednym ze sposobów na to jest wybór pierścionka odpowiedniego.

Szmaragd: znaczenie kamienia szlachetnego

Kamienie szlachetne urzekały od zawsze nas swoim pięknem. Nic dziwnego, że jubilerzy tak bardzo chętnie dekorują nimi swoją okazałą biżuterię. Wybierając naszyjnik czy też pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem, często się kierujemy walorami estetycznymi. Jednak tak naprawdę warto się dowiedzieć co nieco o danym kamieniu. Szczególnie jeśli rzeczywiście są to pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem. Szmaragd jest wyjątkowym klejnotem, który to posiada naprawdę niezwykłe znaczenie oraz moc. Ma także lecznicze właściwości. Powiedzmy sobie kilka słów o szmaragdzie.

Szmaragd jest jednym z najcenniejszych szlachetnych kamieni, stosowany w jubilerstwie już od starożytnych czasów. Warto także wspomnieć, że był klejnotem ukochanym samej królowej Kleopatry. Tenże wyjątkowy kamień szlachetny to odmiana berylu, który należy do grupy krzemianów. Dzięki zawartości jonów chromu, szmaragdy wyróżniają się przepiękną, jak i także intensywnie zieloną barwą. To właśnie szmaragd zawdzięcza jej swoją nazwę. Łacińskie "smaragdus" oraz greckie "samaragdos" oznacza kolor zielony. Temu przepięknemu szlachetnemu kamieniowi o unikalnej barwie przypisuje się spore znaczenie oraz także właściwości.

Szmaragd jest kamieniem, który ma związek z Księżycem, płodnością oraz także wiosną. Nazywany jest bardzo często kamieniem miłości. Zawarta jest w nim bowiem energia kosmiczna planety Wenus. Oznacza ona nie tylko samą miłość, ale także harmonię oraz piękno. Dlatego też ten jakże wyjątkowy kamień szlachetny zdobi często zaręczynowe pierścionki. Ofiarowanie swojej ukochanej pierścionka właśnie ze szmaragdem zapewnia połączenie z samą przyrodą oraz także umożliwia przeżywanie jej piękna w sposób najgłębszy.,

pierścionek ze szmaragdem

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Dlaczego pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem to dobry pomysł? Szmaragd jest uważany za kamień miłości, będzie zatem na zaręczyny wręcz idealny. Poza tym jego zielony nietuzinkowy odcień trafia w gust niemal każdej kobiety. Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem są eleganckie, tajemnicze, ale co najważniejsze - ich symbolika odpowiada samej istocie zaręczyn.

Możemy być spokojni, ponieważ szmaragd trafi nawet w gust najbardziej wysublimowany. Nie bez powodu był on ulubionym szlachetnym kamieniem słynącej z przepięknej urody Kleopatry. Królowa Egiptu otaczała się nm bardzo chętnie.

Wielu mężczyzn decydując się na pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem mają problem. Otóż zastanawiają się czy szmaragdy bardziej pasują do srebra czy też do złota? Chłodny odcień zieleni pasuje najlepiej do złota, ale żółtego. Z kolei w połączeniu ze srebrem też nie wygląda źle, jednocześnie jednak nie zachwyca. Złoty pierścionek ze szmaragdem to bardzo tajemnicza kombinacja, a jednocześnie piękna oraz także klasyczna. Poza tym złoto symbolizuje ponadczasowość oraz także doskonałość, co się z pewnością przyda każdemu małżeństwu.

Czy wiesz, że kiedyś uważano, że szmaragd posiada właściwości lecznicze? Tenże kamień szlachetny jest kojarzony z regeneracją, harmonią, jak i także pięknem. Symbolizuje szczęście wewnętrzne oraz witalność. Do tego symbolizuje także wzrost oraz także siłę nie tylko w fizycznej sferze, ale także w samej sferze uczuć. Szmaragd jest powiązany z dobrobytem.

Musimy na sam koniec wspomnieć, że pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem są dostępne u jubilerów w przeróżnych modelach oraz w przeróżnych cenach. Najprościej jest ustalić sobie budżet jakim dysponujemy i w tym przedziale poszukać pierścionka idealnego. Gwarantujemy, że wybór jest taki spory, iż każdy znajdzie dla swojej ukochanej coś idealnego. Niektórzy mężczyźni, którzy specjalnie nie mają gustu jeśli chodzi o biżuterię poleca się poradzenie bliskich osób. Może to być matka przyszłej narzeczonej czy też najlepsza przyjaciółka. Tak będzie na pewno prościej. Każdemu mężczyźnie chyba zależy, aby jego kobieta była zadowolona i uśmiech nie schodził jej z twarzy.

Top