• 22 lutego 2024

Cechy hotelu biznesowego

Planując wyjazd służbowy, należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce noclegowe, w którym zamierzamy się zatrzymać. Źle dobrany hotel, oferujący nieodpowiednie warunki bytowe, może negatywnie wpłynąć na nasz nastrój, pozostawiając niemiłe wspomnienia.

Chcąc uniknąć tego typu błędów, najlepiej przeanalizować ofertę hotelową, zwracając szczególną uwagę na cechy, które sprawiają, że jest on godny zainteresowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel na czas podróży biznesowej? Oto kilka praktycznych rad:

a) odległość od planowanego miejsca spotkań biznesowych lub konferencji

Podróż biznesowa zazwyczaj ma jasno określony cel – spotkanie z kontrahentami, udział w targach lub konferencji. Miejsce spotkania jest zwykle precyzyjnie określone i znane, można je więc odnaleźć bez problemu. W tej sytuacji istotną kwestią okazuje się znalezienie hotelu, którego lokalizacja będzie sprzyjać bezproblemowemu dotarciu do miejsca spotkań – wiele osób korzysta z publicznych środków transportu, należy więc uwzględnić kwestię, że w tym przypadku skorzystanie z tej alternatywy może okazać się niemożliwe.

Warto jednak pamiętać, że w większych miastach baza hotelowa znajduje się zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc, w których organizowane są spotkania biznesowe, konferencje i targi.

b) wyposażenie pokoju w niezbędne akcesoria

Większość gości hotelowych zwraca uwagę na wyposażenie pokoju hotelowego. Istotną funkcję spełnia w tym przypadku zapewnienie gościom podstawowych narzędzi codziennego użytku, a także dostęp do sieci WiFi, umożliwiający wygodną i komfortową pracę z wykorzystaniem komputera osobistego. Ważne jest to, aby prędkość internetu była odpowiednio szybka.

c) klasa hotelowa

Jak nietrudno zauważyć, wyposażenie hotelu zależy przede wszystkim od klasy konkretnego obiektu hotelowego. Hotele, które posiadają co najmniej trzy gwiazdki, standardowo oferują określone wyposażenie pokoju. Chcąc uniknąć zaskoczenia, warto sprawdzić klasyfikację hotelu podczas dokonywania wyboru.

Kuchnia hotelowa

d) restauracja hotelowa

Dobrej jakości hotel powinien zapewnić swoim gościom doskonałe posiłki, które można spożywać w czasie pobytu. Serwowane w hotelowej restauracji dania powinny być smaczne, zdrowe i świeże, podawane w wygodnej dla gości postaci, np. w formie stołu szwedzkiego.

e) wygodny dojazd i miejsce parkingowe

Osoby, które cenią komfort komunikacyjny, często wybierają się w podróż służbową własnym samochodem lub decydują się na wypożyczenie auta na miejscu. W tej sytuacji niezbędne jest miejsce parkingowe oraz wygodny dojazd – kwestię tę należy zweryfikować przed wyborem placówki hotelowej.

Należy pamiętać, że w przypadku obiektów, które znajdują się bezpośrednio przy ulicy, skorzystanie z miejsca parkingowego może okazać się problemem. Alternatywą okazują się w tym przypadku znajdujące się w sąsiedztwie parkingi płatne, nie mniej jednak w tym przypadku należy liczyć się ze sporym obciążeniem budżetowym.

Kwestię dojazdu do hotelu, lokalizację obiektu oraz możliwości parkingowe należy sprawdzić podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego – pozwoli to uniknąć wielu problemów i niedogodności stricte bytowych.

Warto pamiętać, że w przypadku hoteli znajdujących się w ścisłym centrum, dojazd może okazać się utrudniony, przede wszystkim ze względu na to, że nie wszystkie drogi są dostępne dla ruchu kołowego.

f) zalety hoteli sieciowych

W dużych miastach często znajdują się hotele należące do dużych sieci – nietrudno zauważyć, że priorytetem jest w tym przypadku walka o klienta. Hotele sieciowe to idealna propozycja w przypadku podróży biznesowych, choćby ze względu na szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji, adresowanych przede wszystkim dla stałych gości.

Jednym z popularnych bonusów są karty zniżkowe – warto pamiętać, że korzystając z hoteli należących do tej samej sieci, zlokalizowanych w różnych miejscach, można uzyskać rabat sięgający nawet 10%. Nietrudno zauważyć, że fakt w znaczny sposób przemawia na korzyść hoteli sieciowych, które okazują się bardziej atrakcyjne niż obiekty działające indywidualnie.

Powyższe wskazówki dotyczą najistotniejszych kwestii, którymi powinien odznaczać się dobry hotel. Jeśli znajdziecie miejsce, które odpowiada wam pod każdym względem, możecie wybrać się nie tylko w celach biznesowych, ale także stricte rekreacyjnych.

Top