• 23 czerwca 2024

Nie jest tajemnicą, że najlepszym towarzystwem do zabawy są nasi przyjaciele, rodzina, którzy są w stanie wybaczyć nam drobne przewinienia, popełnione na imprezie. Niemniej jednak, koledzy z pracy, szefostwo, nie zawsze jest tak wyrozumiałe, a na imprezach służbowych nie trudno o gafę.

bankiet firmowyTrzeba pamiętać, że wszelkiego rodzaju firmowe przedsięwzięcia, takie jak wyjazdy integracyjne, bankiety rządzą się zawsze własnymi prawami. Poniższy tekst, prezentuje kilka przydatnych porad, co robić a czego nie na firmowych eventach. Ogólnie przyjęto, że firmowy bankiet nie jest dobrym miejscem na nadużywanie alkoholu, wyegzaltowanie, narzucanie się, głośne dyskusje manifestowanie swoich poglądów i nachalne nawiązywanie przyjaźni. Idealna zaś jest zasada złotego środka. Oczywiście, nie chodzi tu o to, by podpierać ścianę. Jednak mimo, iż jesteśmy po godzinach pracy, nadal jesteśmy pracownikami, zatem trzeba zachowywać się jak na pracownika przystało. Tu, do niekomfortowych sytuacji, zachodzi głównie po spożyciu alkoholu. Bezpiecznym wyjściem pozostaje zatem jeden drink. Podobnie jest w przypadku nieskrępowanej zabawy, która może zostać nietrafnie zinterpretowana.

W przypadku bankietów firmowych, sentencja "nie szata zdobi człowieka" niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w praktyce, ponieważ strój, jaki wybierzemy na tę okazję, będzie mówił o nas bardzo dużo. bankiet służbowyDlatego, by zrobić dobre wrażenie, należy wybrać ubranie, które będzie adekwatne do miejsca w którym impreza się ma odbyć. Tematy rozmów, nie powinny opierać się na obraźliwych komentarzach, czy sprośnych żartach. W dobrym guście, nie jest również flirtowanie, użalanie się. Wbrew pozorom, firmowy bankiet nie musi być nudną imprezą. Unikanie takich spotkań, może być odebrane jako zniewagę wobec nie tylko współpracowników, ale i pracodawcę. Warto zjawić się na bankiecie wcześniej, by móc zaangażować się w organizację imprezy, przez co na pewno "urośniemy w oczach". Receptą, na udany wolny czas w gronie kolegów i koleżanek z pracy jest wspomniany już - umiar.

Top