• 28 maja 2024

Wesela są synonimem pysznego jedzenia, tańców, czy weselnych bankietów. Jako gospodarze, Para Młoda chce zapewnić swoim gościom jak najlepszą rozrywkę, dlatego organizuje różne zabawy. Najpopularniejszą z nich jest weselna zabawa taneczna, ale istnieje wiele innych opcji. Poniższy artykuł pomoże Ci wybrać odpowiednie gry na wesele.

Czy warto organizować zabawy weselne?

Zabawy weselne tworzą luźną atmosferę i sprawiają, że towarzystwo czuje się jak żywe. Aby dodać atrakcji gościom, warto włączyć je do przyjęcia. Należy jednak odróżnić gry, które są zabawne od tych, które wywołują zakłopotanie lub wymuszają niekomfortowe zachowania. Konkursy na wesele nie powinny mieć podtekstów erotycznych, ani przybierać dwuznacznych pozycji. Ważne jest, aby wcześniej porozumieć się z orkiestrą lub wodzirejem co do dopuszczalnych zabaw, tak aby wesele mogło odbyć się bez zażenowania. Szukasz sali weselnej? Sprawdź oferty na sala weselna Stare Babice.

Istnieją dwa rodzaje zabaw weselnych: tradycyjne i nowoczesne

Zabawy tradycyjne świetnie sprawdzają się na każdym weselu. Uwielbiają je zarówno młodsi, jak i starsi goście. Trudno wyobrazić sobie bez nich przyjęcie. Kto z nas choć raz nie śpiewał "szla do laseczka"? A może znajdzie się ktoś, kto otwarcie przyzna, że nigdy nie tańczył w pociągu do piosenki Ryszarda Rynkowskiego? Wszyscy urodzeni 1 stycznia wznieśli toast i przekazali grosik na pomoc dla wózka inwalidzkiego.

Nowoczesne zabawy weselne najlepiej sprawdzają się na przyjęciu, gdzie większość gości stanowią młodzi. Gry te często wymagają szybkości i zręczności, jak na przykład gra w aportowanie żetonów czy gorące krzesło. Starsi goście mogą włączyć się do zabawy, będąc aktywnymi obserwatorami i dopingując wysiłki zawodników.

Jakie gry powinieneś wybrać? Weź pod uwagę wiek i liczbę gości

W internecie jest tyle pomysłów na gry weselne, a Ty nie wiesz od czego zacząć. Zanim podejmiecie decyzję, weźcie pod uwagę te dwa czynniki. Pierwszym z nich jest wiek Waszego przyjęcia weselnego. Czy jest więcej młodych gości? Możesz też wypróbować oryginalne gry, które wymagają sprawności fizycznej. Dla starszych gości lepsze są tradycyjne zabawy, takie jak np. Przyśpiewki przy stołach

Unikajcie zabaw, jeśli macie dużo gości. Są one zbyt skomplikowane i mogą trwać w nieskończoność. Możesz zdecydować się na to, aby kilka osób grało, a następnie zaangażować resztę w aktywny doping.

Znajdziesz również gry integracyjne, które jednoczą wszystkich uczestników, niezależnie od ich wieku, oraz konkurencyjne konkursy. Te zabawy przeznaczone są dla młodszych członków przyjęcia weselnego i to oni najczęściej biorą udział w ceremonii zakończenia. Zwycięzca otrzymuje drobną nagrodę. Zazwyczaj jest to napój alkoholowy w małym pudełeczku, którego motyw przewodni jest taki sam jak dodatki lub zaproszenia na ślub i wesele. Tęsknisz za imprezami i towarzystwem? Wesele to nie jedyna okazja! Zorganizuj imprezę i wynajmij salę dzięki sala zabaw Stare Babice.

Pomysły na kulturalne zabawy weselne: Gry weselne z klasą

Istnieje tak wiele opcji na gry weselne, że prawie każda para może wybrać coś dla siebie. Nawet jeśli Twoja impreza jest elegancka, nadal możesz znaleźć pomysły na gry weselne z klasą.

Kilka przykładów:

Taniec do piosenki z innego czasu

Gra na wesele, która łączy ludzi w różnym wieku. Mogą w niej brać udział pary w każdym wieku: dziadkowie, rodzice i dzieci. Każda para tańczy do innej piosenki. Można usłyszeć wiele śmiechu, gdy dziadkowie tańczą do muzyki techno, a młodzi do tanga.

Koncert

Każdy uczestnik dostaje po jednym z każdego sztucznego instrumentu muzycznego. Trzeba będzie również wybrać wokalistę. Zespół wykonuje "koncert" do muzyki, a Para Młoda wręcza nagrody najlepszym aktorom.

Opowiedz mi swoją wróżbę ślubną

W zabawie może wziąć udział tylko Para Młoda. Przekłuwają oni balony, w których ukryte są zabawne wróżby. Następnie odczytują na głos treść wylosowanej kartki. Ta prosta gra jest zabawna i dostarczy śmiechu wszystkim obecnym.

Zabawy weselne dla dzieci z animatorami, i nie tylko

Warto rozważyć zatrudnienie animatorów, jeśli na Waszym weselu pojawi się dużo dzieci. Zabawią oni najmłodszych gości i zapewnią odrobinę rozrywki ich rodzicom. Firma może zaproponować różne atrakcje, ale do najpopularniejszych należą bańki mydlane, balonowe zwierzaki, zabawy z chustą animacyjną, pokazy iluzjonistyczne oraz robienie baniek mydlanych.

Można również zorganizować rozrywkę dla dzieci podczas uroczystości, np. kącik zabaw lub wynająć dmuchany domek czy maszynę do waty cukrowej. Świetną opcją jest fotobudka. Dzieci uwielbiają spędzać tam godziny przebierając się w różne akcesoria. Jeśli w księdze gości znajdą się zdjęcia, może to być świetna atrakcja dla dorosłych, a także wspaniała pamiątka.

Tego typu zabawę dla dzieci można zaplanować niezależnie od tego, czy zatrudnimy animatorów, czy zrobimy to sami. Dla maluchów do 4 roku życia lepszym rozwiązaniem jest budowanie wieży z klocków. Dla 8-latków może okazać się to nudne.

Jak długo powinny trwać zabawy z animatorami? Można powiedzieć, że animatorzy powinni pracować przez dłuższy czas, ale ważne jest, aby wyważyć siły z zamiarami. Stawka godzinowa dla animatorów zaczyna się od 100 zł. Weź pod uwagę porę roku. W lecie łatwo jest zorganizować kilka godzin zabawy na świeżym powietrzu. Jednak zimą może to być trudniejsze, jeśli nie mamy wydzielonej przestrzeni.

Zabawy weselne na małym weselu

Małe wesela wcale nie muszą być nudne. Mała liczba gości sprawi, że wesele będzie bardziej zabawne i wciągające niż duże grono. Małe przyjęcie może gościć prawie każdą grę lub konkurs, który znajdziesz w sieci lub z innych wesel. Zatrudnijcie orkiestrę lub wodzireja, a będą oni mieli wiele sprawdzonych pomysłów. Poniżej przedstawiamy kilka kreatywnych pomysłów na gry weselne, które nadają się dla małych grup.

Wspomnienia

Każda osoba na weselu zapisuje na kartce swoje wspomnienia związane z Parą Młodą. Kartki są następnie wrzucane do słoika. Z niego małżonkowie mogą po kolei losować swoje wspomnienia. Małżonkowie mają za zadanie odgadnąć autora każdej kartki.

Głuchy telefon

Wodzirej układa krótką historyjkę, po czym goście stają w kręgu. Alternatywne wersje, które mogą rozśmieszyć uczestników do łez, to takie, w których goście nie opowiadają historii słowami, lecz ją pokazują.

Więcej artykułów i porad znajdziesz na https://starebabice.info.

Top