• 28 maja 2024

Jeśli chcesz w pełni cieszyć się miastem Paryż, oszczędność czasu jest niezbędna! Odwiedzenie Wieży Eiffla jest oczywiście jednym z Twoich priorytetów podczas pobytu w Paryżu, więc oto 5 wskazówek, które każdy turysta powinien znać przed wizytą w Wieży Eiffla!

W tym artykule znajdziesz pięć przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się tym kultowym zabytkiem Paryża. Poznasz najlepszy sposób na pominięcie kolejki, aby uniknąć długich kolejek, ponieważ mogą one trwać nawet do dwóch godzin, co oznacza, że stracisz trochę cennego czasu na stanie w kolejce, kiedy mógłbyś cieszyć się miastem.

Dwa lata, dwa miesiące i pięć dni zajęła budowa paryskiej "Żelaznej Damy". Została ona otwarta 31 marca 1889 roku z okazji Targów Światowych w 1889 roku. Podobno miała zostać zburzona dwadzieścia lat po wybudowaniu. Gustave Eiffel zdołał jednak utrzymać ją na miejscu, nadając jej nowe przeznaczenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej historii, możesz również przeczytać ten artykuł. Ale na razie wróćmy do tego, po co przyszedłeś. Czytaj dalej i dowiedz się 5 wskazówek, które każdy turysta powinien znać przed wizytą na Wieży Eiffla! Ciesz się!

Zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem

Turyści, którzy przyjdą odwiedzić Wieżę Eiffla bez wcześniej zarezerwowanego biletu, prawdopodobnie spędzą dużo czasu w kolejce oczekujących. Czas oczekiwania na wjazd może trwać nawet dwie godziny, a w lecie, w weekendy i podczas świąt może być jeszcze gorzej.

Głupotą byłoby nie skorzystać z usługi rezerwacji online. Pamiętaj, że powinieneś dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, jeśli przyjeżdżasz w szczycie sezonu, ponieważ nadal istnieje ryzyko, że bilety zostaną wyprzedane.

Jeśli chcesz wejść na szczyt wieży, będziesz musiał wybrać "Bilet wstępu do windy z dostępem do szczytu". Dla dorosłych będzie on kosztował 25 euro. Dla młodzieży w wieku od 12 do 24 lat będzie kosztował 12,5 euro, a 6,30 euro dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat i dla osób niepełnosprawnych. Druga opcja biletu daje dostęp tylko do drugiego piętra.

Po wybraniu biletu, który Cię interesuje, będziesz musiał wybrać czas. Musicie wiedzieć, że musicie być punktualni. Jeśli dotrzecie tam później niż zaplanowana godzina, dostęp do wieży może zostać odmówiony, więc naprawdę musicie być na czas.

Zawsze miej oko na swoje rzeczy

Punkty orientacyjne, takie jak Wieża Eiffla, są "idealnym" miejscem dla złodziei, ponieważ miejsce jest zatłoczone i w środku zamieszania, łatwo jest złodziejom robić swoje sztuczki i wślizgnąć swoje ręce do kieszeni i toreb.

Musisz być świadomy i zawsze mieć oko na swoje rzeczy. Na przykład, jeśli nosisz plecak, zamiast nosić go na plecach, noś go z przodu, przy klatce piersiowej. Ponadto, miej puste kieszenie. Twoje kosztowności muszą być poza zasięgiem przez cały czas, zwłaszcza w paryskich punktach orientacyjnych, takich jak Wieża Eiffla, Notre Dame lub Muzeum Luwru.

Wieża Eiffla

Zaoszczędź trochę czasu chodząc po schodach

Bez względu na to, co robisz, w końcu będziesz musiał stanąć w kolejce. Jeśli nie przy wejściu na bilet, to na pewno przy windzie. Czy możesz sobie wyobrazić ilość turystów, którzy odwiedzają Wieżę Eiffla każdego dnia? Większość z nich woli skorzystać z windy.

Każdy musi wjechać windą z drugiego piętra na górę. To jest konieczne. Ale chodzenie po schodach z drugiego piętra na parter jest w rzeczywistości przyjemnym doświadczeniem.

Unikniesz zbyt długiego oczekiwania na windę, będziesz mógł przyjrzeć się inżynierii wieży i jest to o wiele szybsze niż winda. Zaoszczędzisz trochę cennego czasu i będziesz mógł udać się do innych paryskich zabytków.

Zjedz obiad lub kolację pod Wieżą Eiffla, aby ominąć kolejkę

Jeśli chcesz pominąć kolejkę, jest jeszcze jedno rozwiązanie. Możesz zrobić rezerwację w jednej z dwóch restauracji, które znajdują się na pierwszym i drugim piętrze Wieży Eiffla.

Na pierwszym piętrze znajduje się restauracja 58 Tour Eiffel. Jest ona nieco mniej formalna, w porównaniu do drugiej. Można tam urządzić elegancki piknik za około 43 euro. Jeśli wolisz zjeść wykwintną kolację, wybierz się do restauracji Jules Verne. Znajduje się ona na drugim piętrze, jest nieco bardziej klasyczna, ale droższa.

Nie spiesz się, aby w pełni podziwiać wieżę

Podczas zwiedzania wieży, prawdopodobnie udasz się na jej szczyt. Gorąco polecam, aby nie spieszyć się i cieszyć się wszystkimi atrakcjami Wieży Eiffla. Na drugim piętrze będziesz mógł cieszyć się niesamowitym widokiem na miasto Paryż.

Na pierwszym piętrze znajduje się przezroczysta podłoga, wiele atrakcji i wystaw, które pozwolą Ci dowiedzieć się więcej o historii wieży, jednocześnie dobrze się bawiąc. To piętro jest bardzo zabawne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Teraz, gdy dałam Ci 5 wskazówek, które każdy turysta powinien znać przed odwiedzeniem Wieży Eiffla, mam nadzieję, że będziesz w pełni zadowolony z wizyty! Jeśli zastosujesz się do moich rad, zarezerwujesz bilety z wyprzedzeniem i unikniesz godzin szczytu, pokochasz swój czas spędzony na Wieży Eiffla! Mam również nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego artykułu i że był on pomocny! Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz więcej informacji na jakikolwiek temat!

Top