• 22 lutego 2024

Industrializm zyskał swoich fanów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie i Stanach zjednoczonych. Często łączymy styl industrializm ze stylem loftowym, ale zachodzi między nimi drobna różnica: klasyczny industrial jest bardzo ascetyczny i surowy; dominuje beton, szkło, drewno i duże przestrzenie, prostota oraz minimalizm. Loft z kolei, albo soft loft, czerpie trochę więcej z nowoczesności i nie boi się bardziej kolorowych dodatków. W lofcie można pozwolić sobie na więcej nowatorstwa, kombinacji i więcej dodatków. Zastanówmy się więc: dla kogo styl industrialny lub loftowy jest stworzony?

obrazy styl industrialny

Przede wszystkim industrial pokochają wszyscy ci, którzy doceniają historię społeczeństwa, bo styl industrialny jest wyrazem pewnych społecznych relacji. Powstał w wyniku wymieszania się kultury robotniczej i świata artystycznego. Początki swoje bierze w USA i krajach Europy Zachodniej, gdzie pustoszejące fabryki przejmowała lokalna bohema artystyczna i urządzała z nich miejsca spotkań, wydarzeń kulturalnych i wernisaży. Znakomicie ukazują to obrazy na płótnie do wnętrz industrialnych - przedstawiają miasto, budynki, fabryki i ludzi. Jeśli więc intryguje Cię historia społeczeństwa i podoba Ci się urbanistyczno-artystyczna mieszanka, to z pewnością styl industrial i obrazy industrialne canvas Cię zainteresują. 

Po drugie industrial z pewnością przypadnie do gustu fanom minimalizmu, prostoty i przestrzeni. Fabryki, hale i zakłady produkcyjne, gdzie styl industrialny się narodził, nie były przecież budynkami ze skomplikowanym, pełnym detali wystrojem wnętrz. Dominowała tam prostota, surowość, minimalizm. Pracownicy poruszali się po ogromnych, otwartych i wspólnych przestrzeniach. W tle przewijały się ciężkie maszyny, wystawały kable i stały wielkie blaty czy konstrukcje ceglane. Nie było też przesadnych dodatków ani ozdób. Ten ostatni aspekt może przestraszyć tych, którzy mimo wszystko przepadają za ozdobami w mieszkaniu, nawet w stylu industrialnym. Uspokajamy jednak - do loftów znakomicie pasują obrazy, grafiki lub plakaty na płótnie canvas, takie jak na https://revolio.pl

Na pewno styl industrialny spodoba się tym, którzy kochają modę i nowoczesne trendy. Trudno znaleźć jakiś inny styl wystroju wnętrz, który obecnie cieszyłby się większą popularnością niż styl industrial. Popularne lofty, albo soft lofty to hit sezonu, a ludzie prześcigają się w tym, który dom czy mieszkanie będzie bardziej surowe, przestrzenie, proste, minimalistyczne. Jednym słowem - industrialne.

Warto zaznaczyć też, że asceza klasycznego stylu industrialnego nie jest niezbędna i konieczna. Warto eksperymentować z różnymi zabiegami stylistycznymi przy wystroju wnętrz. Surowy obraz industrialnego loftu można z powodzeniem uzupełnić obrazami na płótnie. W końcu sam industrial powstał m.in. dzięki artystom. Obrazy do loftów są spoiwem między światem sztuki, a fabrycznym klimatem domu lub mieszkania. Jeśli zainteresował Cię industrial, z pewnością zainteresujesz się także obrazami na płótnie do mieszkań w stylu loft.

Top