• 11 grudnia 2023

Zalety lotniska w BalicachKrakowskie lotnisko już od dawna cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród podróżnych z Polski, ale i wśród gości z zagranicy. Doceniane są zarówno atrakcyjne połączenia, jakie można tu znaleźć, jak i dobra organizacja samego portu lotniczego. Okazuje się przy tym, że od września 2015 roku na podróżnych czeka kilka nowych niespodzianek. Ich lista obejmuje między innymi nowy terminal, połączenie kolejowe umożliwiające szybkie dotarcie do niego, a także naziemną kładkę gwarantującą bezpieczną drogę na lotnisko. O tym, że stolica Małopolski w końcu może się pochwalić lotniskiem, na które zasługuje, mówi się zresztą już od dłuższego czasu. Pasażerowie mogą być z tego powodu szczególnie zadowoleni, w końcu nie muszą się już bowiem upychać do przepełnionych autobusów, które potrafiły wlec się niemiłosiernie.

W zamian turyści otrzymali wygodne i nowoczesne składy, które jednorazowo są w stanie zabrać z i na lotnisko nawet 150 osób. Warto zwrócić uwagę i na to, że transport kolejowy odbywa się już nie po jednym torze, jak miało to miejsce do tej pory. Co więcej, nawet pomimo tego, że trasa wzbogaciła się o trzy nowe stacje, podróż z lotniska do ścisłego centrum miasta nie trwa dłużej niż dwadzieścia minut. Osoby, które się do niej przygotowują nie muszą obawiać się również wysokich kosztów, jakie mogłaby generować. Bilet w jedną stronę kosztuje zaledwie 8 złotych, a zakup dwóch biletów jest jeszcze bardziej opłacalny i oznacza wydatek zaledwie czternastu złotych. Nowa stacja to wynik wspólnych starań, jakie podjęło z jednej strony samo lotnisko, a z drugiej PKP PLK. Co więcej, pasażerowie nie muszą się już obawiać konieczności wsiadania i wysiadania w miejscu, które przystankiem można było nazwać wyłącznie z grzeczności.

Przebudowa lotniska Kraków BaliceW zamian dowozi się ich do nowego przystanku Kraków Lotnisko z którego prowadzi kryta przełączka wiodąca wprost do nowego terminalu. Okazuje się zresztą, że mamy do czynienia nie z końcem, ale z początkiem zmian, wiele wskazuje bowiem na to, że już wkrótce remontu doczeka się stara część portu lotniczego. To właśnie dlatego w nowym terminalu obsługuje się wszystkie odloty i przyloty rezygnując z klasycznego podziału na terminal międzynarodowy oraz krajowy. Nowością są trzy wieże przyrękawowe, a już wkrótce należy oczekiwać również trzech rękawów dla samolotów. Warto wspomnieć również o nowych sklepach i restauracjach, a także o punkcie informacji przylotniskowej. Symbolem lotniska już teraz stała się też nowa elewacja wykonana ze szkła budząca na tyle dużą uwagę, że często można obserwować turystów fotografujących swoje odbicie na szklanej tafli. Nowy terminal także ulega systematycznym zmianom. Tam, gdzie pojawia się potrzeba wprowadzenia korekt, pojawiają się one wyjątkowo szybko, lotnisko reaguje tez na potrzeby zgłaszane przez podróżnych.

Top