• 16 kwietnia 2024

Co warto wiedzieć na temat lotów samolotowych?Osoby, które wybierają się w pierwszą podróż samolotem nie ukrywają, że są pełne obaw i nie jest im łatwo poradzić sobie z przeświadczeniem, że nie wszystko musi przebiegać tak, jak się tego oczekuje. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z obawami pozbawionymi uzasadnienia, a kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobra organizacja. Na pierwszy plan wysuwa się poinformowanie linii lotniczej o naszych specjalnych oczekiwaniach. Jeśli takie istnieją, warto zadbać o to, aby przewoźnik poznał je jeszcze przed wylotem. Tu najczęściej zwraca się uwagę na asystę, o którą mogą wnioskować między innymi pasażerowie niepełnosprawni. Jeszcze przed przyjazdem na lotnisko dobrze jest też sprawdzić status lotu. Przykre niespodzianki zdarzają się rzadko, jeśli jednak mówimy o ryzyku ich wystąpienia, nie zaszkodzi, gdy będziemy na nie przygotowani.

"Często można usłyszeć o tanich lotach. Istnieją osoby, którym udało się zapłacić za bilet 1-5zł, ale te czasu już dawno minęły. Jednakże nadal możliwe jest tanie latanie. Trzeba po prostu przeszukać wszelkie dostępne miejsca, aby zrozumieć jak funkcjonują wyszukiwarki do lotów i używać paru zasad. " Źródło: przelotem.pl

Również przed wylotem warto zatroszczyć się o zabierany w podróż sprzęt elektroniczny, jeśli więc planujemy wnieść na pokład telefon komórkowy lub laptop, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby już wcześniej miał on naładowane baterie. Przed wylotem warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi odnoszącymi się do korzystania z niego, często okazuje się bowiem, że nie jest to możliwe podczas startu i lądowania. Kolejnym krokiem, który zapewni nam podróż w komfortowych warunkach jest rozsądne pakowanie. W ostatnich latach przepisy w tym zakresie stały się dość rygorystyczne, dobrze więc zapoznać się z nimi z wyprzedzeniem. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście płyny, żele i aerozole.

Na ogół nie można wnieść na pokład pojemników o pojemności większej niż 100 mililitrów, muszą być one przy tym zapakowane w przeźroczyste torebki plastikowe. Oczywiście, przepisy nie są aż tak rygorystyczne wówczas, gdy w grę wchodzą niezbędne podczas podróży lekarstwa w płynie i pokarm dla noworodków. Również w takiej sytuacji musimy jednak liczyć się z tym, że zostaną one skontrolowane. Bagaż powinien być też odpowiednio oznakowany, a zasada ta znajduje odniesienie nie tylko w przypadku bagażu podręcznego, ale i rejestrowanego. Nie można też zapominać, że niektórych przedmiotów przewozić zwyczajnie nie wolno, a pracownik linii lotniczych pozostanie głuchy na każdą próbę wyjaśnienia przez nas zasadności ich posiadania. To, jak ubierzemy się szykując się do lotu jest w dużej mierze uzależnione od charakteru podróży i wiązanych z nią oczekiwań.

Podróż samolotem Jeśli jednak istnieje taka możliwość, powinno być to ubranie wygodne, które nie ogranicza swobody ruchu. Należy też unikać tych elementów ozdobnych, które mogą aktywować wykrywacze metalu. Nie jest to zakazane, może jednak stać się źródłem niepotrzebnego nikomu stresu. Przed lotem warto też upewnić się, że mamy ze sobą nie tylko dokumenty podróżne, ale i ważny dowód tożsamości. Porada wydaje się banalna i oczywista, raz na jakiś czas zdarzają się jednak pasażerowie podróżujący bez dowodu osobistego. Sam dojazd na lotnisko również musi zostać zaplanowany z wyprzedzeniem, jeszcze przed wylotem dobrze jest więc rzucić okiem na plan lotniska i terminalu, z którego mamy korzystać. Zwykle dobrym rozwiązaniem jest pojawienie się na lotnisku około dwóch godzin przed odlotem samolotu, bywa jednak i tak, że przewoźnik daje sobie jeszcze więcej czasu. Odprawa zwykle rozpoczyna się na dwie godziny przed odlotem, im szybciej się jej więc poddamy, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że przebiegnie bez komplikacji.

Top