• 23 czerwca 2024

Tani hotel w krakowie

Kraków to miejsce magiczne i wyjątkowe, przesycone zabytkami, niezwykłą architekturą i zielenią.

Wiele osób kojarzy to miasto jako centrum sztuki i kultury – jest to jak najbardziej właściwy kierunek myślenia, warto jednak pamiętać, że Kraków to także miasto biznesu i handlu, skupiające wiele prestiżowych firm o światowej randze.

Osoby przybywające do Krakowa, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych, zwracają uwagę na atrakcyjność miejsca noclegowego. Szczególnie ważne są w tej kwestii rozwiązania komunikacyjne, nic więc dziwnego, że największym zainteresowaniem cieszą się obiekty noclegowe znajdujące się w sąsiedztwie dworców lub lotniska.

Najważniejsze zalety miejsc noclegowych w okolicach Dworca Głównego oraz lotniska:

- możliwość sprawnego przemieszczania się;

- oszczędność czasu;

- wygoda;

- bezpieczeństwo.

Nietrudno zauważyć, że w okolicach dworca, w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiej starówki, jak również w podkrakowskich Balicach, gdzie znajduje się lotnisko, można znaleźć dobrze rozbudowaną sieć hotelową.

Oferty noclegowe dostosowane są do oczekiwań oraz możliwości budżetowych gości. Wybierając miejsce hotelowe w kluczowej części miasta, można oszczędzić przede wszystkim cenny czas.

Atrakcyjne noclegi w sąsiedztwie lotniska

Ważnym czynnikiem w zakresie wyboru miejsca noclegowego w Krakowie jest atrakcyjna lokalizacja, umożliwiająca choćby „przelotne” skorzystanie z atrakcji turystycznych, jakie oferuje Kraków.

Atrakcyjna lokalizacja hotelu

Zalety noclegów w Krakowie z dobrym dojazdem na lotniskowy

Osoby poszukujące ciszy i spokoju raczej powinny unikać noclegów w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska – hałas jest w tym przypadku przysłowiowym chlebem powszednim. Warto jednak poszukać miejsc noclegowych z dobrym dojazdem do lotniska, które idealnie łączą przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

Znalezienie miejsca noclegowego z dobrym dojazdem na lotnisko pozwala wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie, ponadto można mieć pewność, że nic nie będzie zakłócać nocnego wypoczynku.

Miejsca noclegowe z dobrym dojazdem na lotnisko godne zainteresowania

W Krakowie można znaleźć wiele hoteli z dobrym dojazdem na lotnisko, warto więc uwzględnić tę kwestię podczas poszukiwania idealnego hotelu.

Prawa turystów w przypadku kłopotów na lotnisku

Odwołany lub opóźniony lot czy też utknięcie na krakowskim lotnisku to sytuacje, których chciałby uniknąć każdy podróżny, nie mniej jednak wciąż mają one miejsce.

W przypadku określonych sytuacji, niezależnych od podróżującego (np. odwołany lub znacznie opóźniony lot, odmowa wejścia na pokład samolotu), pasażerowie podróżujący do dowolnego kraju UE, jak również Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu mają prawo do opieki ze strony obsługi lotniska – mowa tu o umożliwieniu dostępu do telefonu, zapewnienie miejsca odpoczynku, wyżywienia, zakwaterowania oraz transportu do znajdującego się najbliżej lotniska hotelu. Warto pamiętać, że w przypadku lotów do 1500 km pomoc przysługuje w przypadku opóźnienia wynoszącego minimum 2 godziny. Takie same uprawnienia obowiązują na obszarze UE w przypadku opóźnień minimum 3-godzinnych, dłuższych niż 1500 km oraz wszystkich innych lotów o długości od 1500 do 3 500 km, jak również minimum 4-godzinnego opóźnienia w przypadku lotów poza UE, dłuższych niż 3 500 km.

W przypadku opóźnienia powyżej 5 godzin pasażer ma możliwość zrezygnowania z lotu, otrzymując jednocześnie zwrot kosztów związanych z zakupem biletu oraz możliwość skorzystania z przelotu powrotnego do miejsca rozpoczęcia podróży.

Top