• 16 kwietnia 2024

tani hotel KrakówDefinicja gościa hotelowego w obecnych czasach uległa znacznej zmianie. Gość hotelowy to już nie tylko turysta, który odwiedza określone miejsce w celach rekreacyjnych, by poznać walory turystyczne i atrakcyjne miejsca, ale również osoba znajdująca się w podróży służbowej. Dlatego oferta hotelowa powinna być dostosowana do potrzeb każdego gościa, bez względu na cel jego podróży i pobytu.

Dobry hotel,czyli jaki?

W hotelu powinna być gwarancja noclegu oraz posiłku, co określa jakość i komfort pobytu w danym miejscu. Oprócz oferty standardowej oczywiście hotel może poszerzyć swoja działalność o usługi np. SPA & Wellnes, sauny, siłowni czy pływalni, lecz to już są sprawy związane z dodatkową ofertą dla gości.

Hotele w Krakowie

tanie hotele w krakowieW Krakowie nie brakuje hoteli, gdzie zarówno oferta podstawowa jak i dodatkowa, jest bardzo bogata i dostosowana pod indywidualne życzenia każdego gościa. Warto przyjechać do tego miasta i spędzić czas na podziwianiu zabytków i pięknych zakątków starego miasta, które niezmiennie zachwyca od wieków. Niestety Kraków ma także minusy, największym jest problem z komunikacją. Nie jest to miasto przyjazne kierowcom, pomimo tego że nieustannie trwają przebudowy i remonty dróg. Z drugiej strony te przebudowy dróg stały się już zmorą dla mieszkańców i przyjeżdżających turystów, ponieważ niekiedy przebycie stosunkowo krótkiej trasy jest nieadekwatnie długie w stosunku do pokonanych kilometrów. Dlatego bardzo wielu turystów wybiera hotele usytuowane w bezpośrednim centrum Krakowa, co oszczędza im czas na dojazdy i przemieszczanie się z odległych dzielnic miasta (http://www.conradhotel.pl/pl/konferencje.html). Oprócz tego hotel znajdujący się blisko centrum będzie bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania starego miasta.

Hotel w centrum Krakowa

Jednak hotel w centrum to także większy koszt pobytu i większa opłata za nocleg, z czym trzeba się liczyć już na wstępie. Większa opłata zrekompensuje nam jednak to, że praktycznie wszędzie będziemy mogli dojść pieszo i cieszyć się urokami miasta bez konieczności spędzania czasu w dusznych tramwajach i autobusach. Jeśli chcemy obniżyć koszty pobytu, warto zapoznać się z ofertami hosteli, co znacznie pomniejszy cenę noclegu.

Top