• 4 lutego 2023

Pewnie każdy chce mieć idealne wesele. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z naszych wskazówek, dzięki którym przygotowanie idealnego wesela stanie się rzeczywiście łatwiejsze.

Przed rozpoczęciem przygotowań warto się oczywiście spotkać i pomyśleć z rodziną o tym jakie aspekty są dla nas istotne. Wszystkie sprawy, które mają być załatwiane najlepiej będzie sobie zapisywać i działać na podstawie ustalonego harmonogramu. Jest szansa, że w ten sposób wszystko przebiegnie o wiele łatwiej. Najpierw należy pomyśleć o liczbie gości, ponieważ dzięki temu będzie nam potem łatwiej szukać sali weselnej. A jej poszukiwania należy rozpocząć odpowiednio wcześniej, gdy wybór jest jeszcze spory.

Około 10% budżetu powinno się przeznaczać na wydatki niespodziewane. Różnorakich usługodawców należy wybrać przynajmniej pół roku przed uroczystością, ponieważ im później tym trudniej będzie znaleźć dobre firmy, które spełnią nasze oczekiwania. Jeśli chcemy obniżyć koszty można zdecydować się na samodzielne przygotowywanie posiłków zamiast zamawianego cateringu. Suknia ślubna i garnitur powinny być gotowe kilka tygodni przed uroczystością. Obrączki raczej powinny być kupowane w tradycyjnym sklepie, gdzie będzie można ich rozmiar dopasować idealnie do palców.

Około 3 miesiące przed ślubem powinno się mieć już zaplanowane wszystkie usługi i zarezerwowane terminy, ponieważ dzięki temu nie będzie potem niepotrzebnego stresu związanego z brakiem niektórych firm do obsługi wesela. Powinniśmy odpowiednio wcześniej myśleć rówbnież o atrakcjach dla gości oraz podziękowaniach dla rodziców, które obecnie są już praktycznie obowiązkowym elementem uroczystości. Około 3 miesiące przed ślubem powinno się rozpocząć zapraszanie gości. Warto prosić o potwierdzenie przybycia. Jeśli chcemy mieć kontrolę nad prezentami warto przygotować listę i dołączyć ją do zaproszeń. Przyszła panna młoda powinna myśleć również o wykonaniu próbnego makijażu oraz fryzury. Dzięki temu w dniu ślubu nie przytrafi się nic niespodziewanego.

Top