• 11 grudnia 2023

sala na weseleAkustyka

Nawet najlepszy sprzęt grający nie będzie dobrze radził sobie z salą, która jest nieforemna i doprowadza do odbijania się dźwięku od ścian. Dlatego warto wybierając salę sprawdzić jak kształtuje się tam akustyka. Jest to na pewno ważna kwestia, ponieważ to jak będzie się rozchodził dźwięk może potem wpływać na całą zabawę i to czy takie wesele rzeczywiście będzie udane.

Zasilanie

Ważny element Sali to przygotowane tam zasilanie. Warto pamiętać, że w czasie wesela będzie na takim zasilaniu bardzo duże obciążenie i musi ono być zrealizowane w taki sposób, że rzeczywiście będzie w stanie poradzić sobie z masą sprzętu muzycznego, pracą kuchni i światła. Dodatkowo oczywiście warto sprawdzić czy istnieje jakieś dodatkowe zasilanie na takiej Sali.

Parkiet

Wybierając salę pod tym kątem warto szukać propozycji, gdzie przygotowany jest parkiet z drewna. Takie rozwiązanie będzie najlepsze ponieważ tańczy się na nim wygodnie. Warto, by drewno znalazło się przynajmniej na tej części Sali, na której będzie się tańczyć.

Klimatyzacja

Wybierając salę warto sprawdzić funkcjonowanie klimatyzacji. Można między innymi prosić właścicieli, by ją uruchomili, tak by dało się na własnej skórze sprawdzić czy klimatyzacja faktycznie pracuje.

Ogród, parking

Zanim zamówimy salę warto sprawdzić, czy jest tam odpowiednio duży parking dla gości i czy w bramie zmieszczą się pojazdy typu bus czy autokar oczywiście, jeśli chcemy je zamówić.

Noclegi

Gdy mamy przyjezdnych gości warto się zainteresować czy blisko Sali znajdują się jakieś miejsca, w których tacy goście będą mogli odpocząć i się nieco przespać.

sala weselna parkietOglądanie Sali już gotowej

Zawsze warto prosić właścicieli o to, by pozwolili na obejrzenie przygotowanej Sali przed innym weselem. Jest to wygodne rozwiązanie ponieważ dzięki temu zobaczymy jak sala jest przygotowywana i będziemy widzieli co znajduje się na stołach.

Umowa

Zawsze należy wymagać od prowadzących salę umowy ponieważ taki dokument będzie dla nas zabezpieczeniem i zawsze warto mieć go w swojej ręce, by egzekwować od Sali poszczególne kwestie związane z organizacją naszego przyjęcia weselnego.

Top