• 4 lutego 2023

Wiele par młodych zastanawia się czy samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty wykonywać dekorację sali weselnej. To dylemat, z którym trudno będzie sobie poradzić. Z jednej strony chcemy stawiać na kreatywność i oszczędność, ale nie wiemy jaki będzie efekt. Z drugiej nie chcemy dużo wydawać, ale chcemy mieć pewność, że wszystko będzie dobrze wykonane.

Czym dekoruje się sale weselne?

Kwiaty - Obecnie stoły ozdabia się przede wszystkim kwiatami, zwłaszcza na stole młodych. Dodatkowo w kościele, samochodzie i przy krzesłach mogą pojawić się kwiaty.

Świece - Do dekoracji sal używa się świec, które znajdują się w specjalnie przygotowywanych stojakach. Ten typ dekoracji sprawdzi się po zapadnięciu zmroku, ponieważ blask świec będzie dodawać nieco romantyzmu i pojawi się ciepła oprawa Sali. 

Tkaniny - Są one coraz modniejsze i pojawiają się na stołach. W tym temacie króluje obecnie organza w najróżniejszych kolorach. Tkaniny pojawiają się również na krzesłach a także na sufitach. 

Balony - Obecnie są one coraz rzadziej spotykane, ale niekiedy się pojawiają. Przed laty były one podstawą dekoracji, dziś raczej są już tylko dodatkiem. 

Szkło - Szkło na pewno będzie wyglądać doskonale. Jeśli użyjemy szklanych kul z kwiatami, mis lub kielichów to na pewno będzie to świetny dodatek, który będzie wyglądał wyjątkowo. 

Światło - Takim istotnym elementem będzie zawsze światło i należy na nie zwracać uwagę. Niekiedy będzie to jedyna oprawa sali weselnej, dlatego trzeba do niej przykładać wagę. Światło będzie bardzo ważne, ponieważ wprowadzi nastrój i zachęci do tańca. 

Z innych elementów dekoracji można wybierać również płatki róż, piórka, konfetti. Jeśli myślimy o wykonywaniu dekoracji w inny sposób możemy zastanowić się dokładnie nad spasowaniem różnorakich elementów. Ważne będą kolory ścian, meble, wszystko co może ze sobą współgrać musi być spasowane w idealny sposób. Obecnie raczej stawia się na minimalizm wnętrz i takie też typy dekoracji stosuje się w przypadku sal weselnych, na to decyduje się większość par młodych.

Top