• 28 maja 2024

Wyjazd służbowy z rodzinąNajczęściej podróże służbowe będą trwały do kilku dni i związane są z wyjazdem do innej miejscowości. Często to właśnie firma od początku do końca zajmuje się organizacją takiego wyjazdu i przygotowuje dla nas również hotel i wyżywienie. Podróż służbowa będzie jednak miała inny aspekt, a mianowicie będzie to konieczność rozłąki z rodziną. Oczywiście pracodawcy nie będzie wolno wysyłać pracownika bez jego zgody, jeśli ma dziecko w wieku do 4 lat. Tak mówią przepisy, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przepisy to jedno a inną kwestią będzie praktyka. W dzisiejszych czasach tak naprawdę każdy boi się o pracę, dlatego nikt nie będzie się w takiej sytuacji narażał na problemy i niezadowolenie pracodawcy.

Rozłąka z dzieckiem. Wyjazdy służbowe to oczywiście trudny dla rodziny moment, w którym pojawia się rozłąka z dzieckiem. Najmłodsi nie będą dobrze znosić takiej separacji od rodziców, nawet jeśli będzie ona tylko na krótki czas. Dobrze będzie, jeśli w tym okresie chociaż jedno z rodziców będzie miało dla dziecka maksimum czasu. Najczęściej dobrze będzie starać się po powrocie o to, by dziecku w jakieś mierze ten czas rozłąki rekompensować. Będzie to ważne, by wtedy mieć po prostu dla dziecka więcej czasu, tak by mogło znów poczuć naszą obecność.

Czy można zabrać ze sobą dziecko na wyjazd służbowy? Wyjazd razem z dzieckiem. Najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie wyjazd razem z całą rodziną na taką podróż służbową. Obecnie takich ofert dla rodziców jest coraz więcej i będzie wiele możliwości, by zabrać dzieci na wyjazd. W wielu hotelach organizuje się specjalne atrakcyjne dla najmłodszych gości tak, że rodzice nie muszą się martwić o swoje dziecko w czasie biznesowych spotkań. Zdaje się, że takie rozwiązanie będzie miało swój sens i może być propagowane, ponieważ dzięki temu będzie można mówić zarówno o zadowoleniu pracodawcy jak i pracownika, który wyjeżdżając nie będzie się musiał martwić o to, że pojawia się konieczność rozstania z rodziną. Dla pracodawcy zawsze zadowolony pracownik będzie dobrym pracownikiem, dlatego o to dobre samopoczucie warto dbać.

Top