• 16 kwietnia 2024

wczasy w PolsceZbliża się okres wakacyjny, a wraz z nim odwieczny dylemat dokąd udać się na letni wypoczynek? Bardzo długo modne były zagraniczne wyjazdy, lecz po latach zachłyśnięcia się obcymi ziemiami powoli zaczynamy wracać na własne podwórko i na nowo odkrywamy polskie walory turystyczne.

urlop w PolsceOkazuje się, że w naszym kraju można równie ciekawie spędzić wakacje, odetchnąć od codziennej gonitwy i zrelaksować się niemal jak na plażach Wysp Kanaryjskich. Urlop spędzany w polskich kurortach jest już obecnie naszym świadomym wyborem, nie koniecznością jak kilkadziesiąt lat temu, co pozostało w pamięci starszych pokoleń.

Po przemianie w latach 80-90 ubiegłego wieku, dla każdego Polaka stanęły otworem podwoje zagranicznych hoteli i przez wiele lat można było spotkać Polaków na plażach całej Europy i nie tylko, wakacje w Egipcie czy w Tunezji nikogo już nie dziwiły. Na szczęście nasz rodzimy przemysł turystyczny nie przystopował, a wręcz pogalopował do przodu, by standardem i bogactwem oferty dogonić zagraniczną konkurencję, co im się z pewnością udało.

Jedyny mankament na jaki można narzekać, to różnica klimatyczna, która jednak w ostatnich upalnych latach nie dokuczała nam tak bardzo i wakacje w Polsce niczym nie odbiegały od tych zagranicznych. Osoby które decydują się na urlop w kraju mają do wyboru bardzo bogata ofertę atrakcji z jakich można korzystać podczas letnich dni.

wczasy w PolsceJest w Polsce wiele przepięknych miejsc, oferujących niezapomniane widoki krajobrazowe, gdzie można aktywnie wypoczywać, ale także słodko poleniuchować nad brzegiem jeziora czy na nadbałtyckiej plaży. Powstało wiele gospodarstw agroturystycznych w tak atrakcyjnych regionach jak Mazury, Podlasie, Suwalszczyzna, Tatry, Bieszczady, Beskidy czy Kujawy. W pobliżu miejsc noclegowych jest wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia, dla osób lubiących sport przygotowano wypożyczalnie sprzętu wodnego czy górskiego.

Wakacje można spędzić tak, by nie nadwerężyły zbytnio domowego budżetu lub wręcz przeciwnie, na bogato, ponieważ oferowane atrakcje potrafią zaskoczyć oryginalnością i co za tym idzie ceną. Wypoczynek w kraju to także brak ryzyka związanego z nagłą chorobą czy wypadkiem, nie trzeba posiadać dodatkowego ubezpieczenia jak przy wyjazdach zagranicznych.

Top