• 22 lutego 2024

Postaraliśmy się przygotować pięć cech dobrego hotelu, które będą świadczyć o jakości.

1. Wyposażenie pokoju – wyposażenie pokoju jest bardzo ważne. To właśnie tutaj będzie się przewijać dziecko, usypiać, karmić czy ubierać.

Dlatego takie elementy jak przewijak, specjalne łóżeczko czy kocyk to podstawowe elementy wyposażenia. Dobrze będzie, jeśli znajdzie się w pokoju nawilżać powietrza, podgrzewacz do butelki czy plastikowe sztućce. Niekiedy pojawia się także wanna dla dzieci, a dla raczkującego malucha ochrona kantów na meblach. Rodzice zaś mogą korzystać z półek, butów czy stojaka na walizki.

2. Menu – dobrze będzie, jeśli hotelowa restauracja będzie potrafiła dbać o wyżywienie dzieci. Chodzi nie tylko o samą wersję mini posiłków, ale także o umieszczenie w menu różnorakich dodatkowych posiłków, które będą dopasowane do wieku dziecka. Można brać pod uwagę produkty mleczne, desery owocowe. W restauracji powinny się znaleźć specjalne krzesła do karmienia czy też przystosowane dla dzieci stoliki czy specjalne niewielkie sztućce.

hotel przyjazny dzieciom

3. Dostęp do opieki medycznej – trzeba wiedzieć, gdzie znajduje się opieka medyczna. To czy hotel posiada na wyłączność opiekę medyczną będzie bardzo ważne i dlatego trzeba na to zwracać uwagę.

4. Oferta zabaw dla dzieci – dzieci musza mieć także dostęp do placu zabaw, animatorów, którzy będą w stanie ubarwić dzieciom zabawę. Dobrze będzie, by znalazło się przy plaży jakieś miejsce dla dzieci, ewentualnie nieco mniejszy basen, w obrębie którego powinna być również łazienka i nieco mniejsze ręczniki.

5. Inne atrakcje – wyjeżdżając z dzieckiem na wakacje warto zwracać uwagę na różne wycieczki i wyprawy, które mogą w okolicy przypaść do gustu naszemu dziecku. Często organizacja imprezy dla dzieci będzie uzależniona od tego jak dużo zgłoszeń się pojawi. Dlatego należy wybierać takie propozycje zabaw i wycieczek, które będą się cieszyć ogólnym zainteresowaniem.

Top