• 16 kwietnia 2024

wakacje w gospodarstwie agroturystycznymLato nadchodzi wielkimi krokami. Oznacza to, że już niedługo będziemy organizować oraz planować nasz wakacyjny wyjazd. W związku z tym postaramy się chociaż trochę przybliżyć zarówno dobre, jak i złe strony cieszących się obecnie największą popularność miejsc noclegowych: hotelu oraz gospodarstwa agroturystycznego.

Gospodarstwa agroturystyczne – zalety

gospodarstwo agroturystyczneJest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą spłukać się do suchej nitki. Wybranie gospodarstwa agroturystycznego jest więc naprawdę dużą oszczędnością. Oferowane przez gospodarzy ceny za pokój, domek czy posiłek są o wiele niższe niż te, które stosowane są w ekskluzywnych hotelach. Do tego gospodarstwa agroturystyczne są najczęściej położone w naprawdę malowniczych miejscach. Wypoczywając, można więc rozkoszować swoje oczy przepięknymi widokami. Możliwość obcowania z przyrodą, wyciszenia się i zrelaksowania jest naprawdę niewątpliwym plusem wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym. Gospodarstwa agroturystyczne dają również wiele możliwości, jeśli chodzi o aktywność fizyczną.

Gospodarstwa agroturystyczne – wady

wakacje na wsi

Hotele zapewniają oczywiście dużo wyższy komfort wypoczynku niż gospodarstwa agroturystyczne. Do tego dodać należy odległość, którą w wielu wypadkach należy pokonać, jeżeli z miejsca zakwaterowania chcemy dotrzeć do centrum miasta czy jakiejś dużej atrakcji. W zdecydowanej większości przypadków gospodarstwa turystyczne są bowiem ulokowane na obrzeżach.

Hotele – zalety

Największą zaletą wypoczynku w hotelu jest oczywiście komfort. Obsługa dba o gości hotelowych. Nie trzeba też nic zabierać ze sobą – wszystko co najpotrzebniejsze, zawsze znajduje się pod ręką. Jeżeli wynajęty pokój czegoś nie obejmuje, nie ma problemu z wykupieniem dodatkowych usług.

hotel 3-gwiazdkowy

Hotele – wady

Hotele to obiekty drogie. I to właśnie koszt pobytu okazuje się być największą wadą. Do tego nie brakuje osób, które uważają, że wypoczynek w hotelu jest zwyczajnie nudny. Z pewnością nie przypadnie on do gustu osobom żywiołowym i pełnym energii, a także tym, które urlop spędzają z dziećmi.

Top