• 16 kwietnia 2024

Informacje dla podróżujących samolotem1. W momencie, gdy rezerwuje się bilet należy poinformować linie lotnicze o ewentualnych dodatkowych potrzebach jakie możemy mieć w momencie lotu, można mówić o konieczności zabrania leków czy sprzętu

2. Przed przyjazdem na lotnisko warto sprawdzić informacje o locie i jego status

3. W sprzęcie elektronicznym warto sobie naładować baterie. Może być używany na terenie lotniska, ale musi być wyłączony na tryb samolotowy w czasie startu i lądowania

4. Do samolotu oczywiście należy się rozsądnie pakować. Oczywiście płyny w pojemności do 100 ml należy umieścić w specjalnej torebce foliowej. Pasażerowie muszą myśleć o tym, by mieć odpowiednie ilości płynów czy żeli. Lekarstwa są dozwolone na pokładzie, ale trzeba o nich informować podczas kontroli bezpieczeństwa. Bagaż oczywiście trzeba sobie oznaczyć. Przewożenie niektórych rzeczy jest zakazane i przed wylotem warto to sprawdzić dokładnie. Bagaże podlegają kontroli i warto o tym pamiętać. Trzeba zdać sobie również sprawę z tego, że waga takiego bagażu także będzie ograniczona.

5. Do samolotu oczywiście trzeba się komfortowo, wygodnie ubrać. Pamiętać należy o luźnym stroju a także o tym, że wszystkie metalowe elementy mogą się w czasie kontroli bezpieczeństwa uaktywnić w związku z tym trzeba na to uważać.

6. W podróż należy oczywiście zabrać dokumenty podróżne, ale także dokumenty osobiste. Trzeba pamiętać o biletach, karcie pokładowej oraz tym, by mieć dowód osobisty oraz paszport, jeśli takowy jest potrzebny w tym kraju do którego jedziemy.

7. Jadąc na lotnisko należy się oczywiście zapoznać z jego planem i sprawdzić gdzie znajdują się istotne dla nas elementy. Oczywiście lepiej przyjechać wcześniej, by potem uniknąć pośpiechu.

8. Odprawa odbywa się w ciągu dwóch godzin przed wylotem i kończy się na 40 minut przed planowanym startem. W momencie, gdy przyjedzie się na lotnisko warto sprawdzić na ekranach informacje o lotach

9. Przy wejściu na pokład należy pamiętać o kontroli bezpieczeństwa i przygotowaniu wszystkich dokumentów, które są wtedy konieczne. Należy się także przygotować na to, że może zostać także wykonana kontrola celna.

Top