• 16 kwietnia 2024

wakacje w PolscePo okresie szybkiego tempa, wielu obowiązków i podejmowania niełatwych często decyzji chyba każdej osobie marzy się chociaż krótka chwila wypoczynku. Poniżej lista pełnych spokoju miejsc w naszym kraju, które bez wątpienia warto wybrać, jeśli chce się chociaż trochę odpocząć od pędu życia.

Mając w planach urlop z maluszkiem, należy właściwie się przygotować

gdzie na wczasy z dzieckiem w Polsce

Nie ma nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu każdy z nas pragnie chociaż na chwilę zaszyć się w miejscu cichym i spokojnym, zostawiając za sobą codzienny hałas i rozgardiasz. Motywów takiego zachowania może być wiele: chcemy pobyć sami ze sobą, spędzić czas z miłością naszego życia. Bez wątpienia nie ma w tym nic złego. Polska to kraj rozległy, w którym nie brakuje miejsc stawiających na ciszę, spokój i kontakt z naturą oraz sobą samym.

Urok Warmii i Mazur

Ten region naszego kraju bardzo często określany jest mianem oazy spokoju. To liczne jeziora otoczone przez lasy oraz polany, którym daleko do zgiełku wielkich miast. Spokój oraz piękna przyroda to bez wątpienia cechy najsilniej przyciągające tu turystów. Na każdym kroku można się tu natknąć na zachwycające domy, które wykonane zostały z bali. Nie brakuje tu otwartych, pogodnych ludzi. A kiedy jeziora i lasy Ci się znudzą, można udać się chociażby do Zamku Krzyżackiego.

Dla ceniących aktywny wypoczynek: góry

Jeżeli spokój odnajdujesz w ruchu, wakacje w górach bądź Jurze Krakowsko–Częstochowskiej są dla Ciebie idealne. W Polsce nie brakuje szlaków, na których nie spotka się tłumów turystów. Wybierać można między tymi wytyczonymi w Bieszczadach, Tatrach czy Sudetach.

wczasy z psem w Polsce

Śląsk

Wbrew obiegowej opinii to nie tylko kopalnie, ale również pełne uroku zamki z okresu średniowiecza.

Kazimierz Dolny – królewskie miasto

To niewielkie miasteczko pełne uroku, które robi wrażenie na wszystkich bez względu na wiek i płeć. Znaleźć tu można urokliwe alejki, niesamowite ruiny zamku, pełne ciszy kościoły, a także lasy oraz polany. To miejsce, w którym znaleźć można spokój oraz tak bardzo poszukiwaną ciszę.

Top