• 16 kwietnia 2024

wakacje w PolsceWakacje w Polsce nie muszą oznaczać wielkich kosztów i nudnych krajobrazów, bo mamy do dyspozycji tysiące ciekawych miejsc w których można wypocząć za niewielkie pieniądze.

Zakopane Morskie OkoPrzykładem są polskie Tatry, gdzie miejsc godnych zobaczenia trudno zliczyć, a atrakcji dodatkowych nie sposób zbagatelizować. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, osoba rozmiłowana we wspinaczce wysokogórskiej nie wyjedzie zawiedziona, a jeśli ktoś preferuje spokojniejsze wzniesienia i podziwianie krajobrazów z niższych połaci łąk i lasów, także będzie zadowolony. Wspaniałe krajobrazy i widoki zapierające dech w piersiach przyciągają turystów z całego świata.

Alpejski wygląd Tatr zapewnia niezapomniane wrażenia, a niektóre miejsca można śmiało nazwać nie tylko najpiękniejszymi w Tatrach, ale i w całej Polsce. Z tymi górami jest związanych wiele pięknych historii, opowiadanych turystom przez baców na halach i w drodze ku najpiękniejszym szczytom. Jako miejsce wakacyjnego wypoczynku polecane jest zarówno dla osób lubiących aktywnie wypoczywać, jak i dla tych którzy lubią leniwie spoglądać na piękno otaczającej przyrody, która jest w zasięgu wzroku na każdej ścieżce.

Szlaki turystyczne są przewidziane dla osób zaprawionych w wycieczkach wysokogórskich, ale i dla takich którzy w góry wybierają się raz na jakiś czas, lub też dopiero pierwszy raz mają kontakt z górskimi ścieżkami. Swobodnie może tutaj przyjechać rodzina z dziećmi i na pewno nie zabraknie nikomu wrażeń i atrakcji, a noclegi łatwo znaleźć w cenach nie nadwyrężających kieszeń.

zakopane regionalna restauracjaGodna polecenia jest także tradycyjna regionalna kuchnia, która przypadnie do gustu chyba każdej osobie. Są tu jedyne w swoim rodzaju przepisy na potrawy niespotykane w innych regionach Polski, jak np. zupa czośnianka przygotowana z ziemniaków, czosnku, cebuli i mięty. Do tego dodajmy biesiadowanie z góralskimi przyśpiewkami i kapelą i na pewno nie zabraknie wspomnień na długie miesiące.

W Tatrach są także baseny termalne i aquaparki, w których można się zrelaksować po dniu spędzonym na górskich szlakach. Tatry to zdecydowanie miejsce w którym wakacyjny wypoczynek zaliczymy do udanych i godnych polecenia dla innych.

Top