• 16 kwietnia 2024

Każdy hotel powinien starać się walczyć o klienta i powinien przygotować ofertę coraz lepszą. Dlatego właśnie w hotelach pojawiają się różnorakie usługi, z których można korzystać między innymi pralnia, przechowalnia cennych rzeczy, bagażu, dostęp do sal konferencyjnych, usługa budzenia na czas.

Barek w pokoju

Obecnie praktycznie każdy hotel przygotowuje w pokojach barki z przekąskami oraz napojami. Będzie można z takiej opcji skorzystać. Jest ona jednak dodatkowo płatna. Za zjedzone przekąski oraz napoje będzie trzeba zapłacić. Cennik powinien być w pokoju.

Kawa i herbata

W hotelach dla gości przygotowywana jest darmowa kawa i herbata. Taka opcja jest bardzo wygodna, goście mogą sobie taki napój samodzielnie przygotowywać. Dostępne są ekspresy, duże termosy i pakiety z kawą i herbatą oraz jednorazowe kubeczki

Udogodnienia w całym hotelu

Hotel zdają sobie sprawę z tego, że o gości należy dbać również poza obecnością w pokojach. Dlatego hotele w zależności od tego ile mają gwiazdek mają także dodatkowe pakiety usług. Można tam liczyć na basen, spa czy odnowę biologiczną, niekiedy dostępne są dla gości sale bankietowe i konferencyjne.

Internet

Dobry hotel musi zapewnić gościom dostęp do internetu. Dobrze przygotowana sieć internetowa powinna mieć charakter szerokopasmowy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej wprowadzanym będzie również przygotowywanie złącza Wi-Fi, które to jak się wydaje jest najwygodniejsze, gdy chodzi o korzystanie z sieci w hotelu.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To propozycja, która jest najchętniej wybierana, dostaniemy tam pełne wyżywienie I do tego także dostęp do niektórych alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

Pełna baza napojów jest dostępna dla gości, oprócz tego będzie można liczyć na dodatkowe pakiety usług takich jak odnowa biologiczna, SPA.

OV

Pakiet, który jest pozbawiony wyżywienia, dobry dla ludzi, którzy większość czasu poza hotelem i dlatego nie będą tam potrzebować wyżywienia.

BB (Bed and Breakfast)

Poza noclegiem goście dostają śniadanie.

HB (Half Board)

Rano dla gości przygotowywane jest śniadanie wieczorem obiadokolacja.

FB (Full Board)

Można liczyć na śniadanie, obiad i kolację. Jeśli z hotelu będziemy wychodzić maksymalnie na kilka godzin może być to dobra opcja dla nas.

SC (Self Catering)

W tej ofercie nie ma wyżywienia, przygotowuje się natomiast dla gości kuchnię albo aneks do dyspozycji, tak by samodzielnie przygotowywać posiłki.

PP

Posiłki w takim pakiecie przygotowywane są dla konkretnej grupy wycieczkowej, która będzie miała określony plan dnia.

ZPR

Hotel przygotowuje listę posiłków pod kątem organizowanych samodzielnie wydarzeń.

Top