• 28 maja 2024

usługi hotelarskie

Hotele proponują nam obecnie coraz więcej różnorakich usług. Tych ciekawych propozycji nie brakuje. Mamy między innymi okazję do tego, by korzystać z pralni, prasowania, zamawiania taksówek, kupowania biletów, przechowania bagażu, z informacji turystycznej, sejfu dla gości.

Barek

Praktycznie w każdym hotelowym pokoju przygotowuje się barek. Korzystanie z niego będzie jednak obarczone dodatkowymi opłatami, rozliczenie za barek następuje w momencie wymeldowania z pokoju. Obok barku, gdzie będą przekąski i napoje powinien znaleźć się informacyjnie cennik.

Kawa i herbata

Każdy hotel przygotowuje dla komfortu gości dostęp do kawy i herbaty przez całą dobę. Najczęściej przygotowuje się obecnie takie propozycje, gdzie mamy zestawy kawy i herbaty, dla gości dostępny jest między innymi ekspres, z którego będzie można w każdej chwili skorzystać.

Poza pokojem

Obecnie również mogą się pojawiać różne udogodnienia poza naszym pokojem. Najczęściej są one bezpośrednio powiązane ze standardem danego hotelu i tym ile gwiazdek posiada. Mogą się pojawiać między innymi takie propozycje jak basen, pralnia, SPA, prasowanie czy dostępne dla gości sale konferencyjne.

Internet

Internet w hotelu to właściwie dla gości konieczność, na ten element mocno zwraca się uwagę. Jeśli chcemy trafić w gust gości musimy rzeczywiście mieć taką propozycję. Hotel może obecnie dysponować siecią oferowaną w formie bezprzewodowego internetu Wi-Fi i wydaje się, że ta właśnie opcja będzie najlepsza.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

Ten pakiet najbardziej klasyczny daje nam dostęp do wyżywienia, pełne posiłki do tego dostęp do przekąsek I napojów różnego rodzaju. Ograniczenie występuje jeśli chodzi o alkohole.

UAI (Ultra All Inclusive)

To jeszcze szerszy pakiet, gdzie właśnie rozwinięta zostaje oferta alkoholowa dla gości. niektóre hotele przygotowują także pakiety, w ramach których dostajemy opcję związaną z odnową biologiczną.

OV

To opcja wypoczynku, gdzie nie będzie wyżywienia. Dla osób, które dużo czasu spędzają poza hotelem może być to najlepsza propozycja.

BB (Bed and Breakfast)

Oferta ze śniadaniami, bardzo wygodna każdego ranka.

HB (Half Board)

Pakiet, gdzie dostępne są śniadania i obiadokolacje.

FB (Full Board)

Pakiet dla ludzi, którzy wychodzą z hotelu na kilka godzin. Dostaniemy w ramach takiego pakietu śniadania, obiady i kolacje.

SC (Self Catering)

Ten pakiet nie daje nam wyżywienia, ale w hotelu znajduje się aneks kuchenny albo też kuchnia, gdzie można samemu wykonać posiłki.

PP

Posiłki przygotowuje się dla całego turystycznego turnusu, który pojawia się w hotelu, w stosunku do ich programu.

ZPR

Wyżywienie określone przez hotel w stosunku do organizowanej imprezy.

Top