• 16 kwietnia 2024

Rodziny z dziećmi to dla hotelów najczęściej klienci, którzy mają duże wymagania. Nie zawsze będą oni cenić wygląd ale dużo ważniejsze będzie dla nich praktyczna forma takiego hotelu. Niekiedy rodzice zwracają uwagę na to czy znajduje się tam krzesełko do karmienia bądź przewijak w łazience.

To czy hotel będzie przyjazny rodzinie może być kwestią, która decyduje o być albo nie być danego obiektu. Wszystko będzie zależeć od tego do kogo dana oferta jest skierowana. Jeśli prowadzony hotel ma być typowo rodzinny pewne rozwiązania muszą być tam standardem.

W pokoju - Rodzice małych dzieci najczęściej pojawiają się w hotelu z łóżeczkiem turystycznym. Wtedy nie trzeba się martwić o dostawkę, ale trzeba wybrać taki pokój, w którym w ogóle będzie miejsce, by takie łóżeczko dało się tam wstawić. Dzieci, które mają kilka lat mogą już spać na pojedynczym, pełnowymiarowym łóżku albo też na dostawce. Rozwiązanie takie jest nieocenione w hotelu, w którym mają być rodziny z dziećmi. W prosty pokój dla dwóch osób można przekształcić taki, który ma 3-4 osoby. W łazience dla dziecka lepsza będzie wanna niż prysznic. Przewijak na pewno będzie wygodny, ale wielu rodzinom wystarczy łóżko.

najlepszy hotel dla dzieci W restauracji -  W większości restauracji hotelowych jak i tych zwykłych uda się już znaleźć krzesło do karmienia. Okazuje się, że to jednak nie zawsze będzie spełniać oczekiwania rodziców. Warto krytycznym okiem ocenić funkcjonalność takich krzeseł. Nikt nie ma ochoty sadzać pociechy w foteliku materiałowym, który był już użytkowany przez inne osoby. Lepiej sprawdzi się model z drewna bądź plastiku, który będzie można czyścić regularnie. Toaleta ogólnodostępna powinna dawać możliwość korzystania z przewijaka. O ile w pokoju rodzic może przewijać dziecko na łóżku to poza nim raczej nie ma takich możliwości. Młode mamy docenią w restauracji miejsce do karmienia.

Elastyczność -  Mile widziane są przez rodziców różnego rodzaju kąty do zabawy czy też jakieś atrakcje na zewnątrz hotelu. Oczywiście trzeba tutaj pomyśleć o dzieciach i nie da się tego tak łatwo zbyć. Trzeba spojrzeć w pewnej mierze na hotel oczami dziecka. Chodzi o to, by zorganizować dla niego takie rozrywki, które sprawią, że w miejscu należącym do świata dorosłych dziecko będzie mogło się dobrze czuć. Również personel musi być tam przygotowywany do obsługi różnych pojawiających się gości. Niekiedy mogą się pojawić jakieś nietypowe życzenia, którym będzie trzeba odpowiedzieć. Może chodzić o dopasowanie menu do potrzeb dziecka czy też podgrzanie butelki z pokarmem.

Top